ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBYS İle İlgili Önemli Açıklamalar ve Bağlantılar

11-07-2024 

Bakanlığımız Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü'nün "EBYS Gerçek Sisteme Geçiş Çalışmaları" konulu yazıları ve "EBYS Uygulama Esasları", 01.07.2024 tarihinde DYS üzerinden kurumlarımıza gönderilmiştir. Gönderilen yazıda gerekli açıklamalar yapılmıştır. Yazının dikkatlice okunarak yazıda belirtilen hususlara göre işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Doküman Yönetim Sistemindeki (DYS) evrakların Elektronik Belge Yönetim Sistemine (EBYS) taşıma işlemi tamamlanana kadar DYS okuma modunda kullanılmaya devam edilecektir. DYS'de yeni evrak oluşturulamayacak ve onaylanamayacaktır (e-imza atılamayacak). DYS'de yönetici ve personeller büro kayıt ve akış bitirme işlemlerini yapabileceklerdir. Öğretmenler, DYSWEB'deki evraklarını "Okudum" olarak işaretleyebileceklerdir.

05.07.2024 tarihi itibarıyla, tüm yazışma, havale ve onay işlemleri yeni sistem olan EBYS(Elektronik Belge Yönetim Sistemi) üzerinden yapılacaktır.

 

EBYS ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek bağlantılar:

  • EBYS ye giriş problem çözümleri (Bu Siteye Ulaşılamıyor, EBYS yuvarlağı çıktı ama giriş yapılamıyor) için tıklayınız
  • EBYS ile EİMZA kullanabilmek için yapılması gereken işlemlere ulaşmak için tıklayınız. (EBYS ile birlikte yalnızca amirler e-imza kullanacaktır.)
  • EBYS kurulum, kullanım ve yardım kılavuzları ile eğitim videoları içinhttps://ebysportal.meb.gov.tr
  • Okulların Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazı gönderirken izleyeceği adımları görmek için tıklayınız.
  • EBYS kullanımı ile ilgili açıklama dökümanını görüntülemek için tıklayınız.
  • EBYS uygulama esaslarını indirmek için tıklayınız.   

 

.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.