ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yumurta İlkokulunda Öğrencilerimize Sağlıklı Dişler İçin Flor Jel Uygulaması Başlatıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği, 2014 – 2015 Eğitim öğretim dönemi Ağız ve Diş Sağlığı Taramaları ve Flor jel uygulaması ile ağız ve diş sağlığının önemini kavratmak, toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Çorum Yumurta İlkokulunda düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Ahmet BARIŞ, Milli Eğitim Şube Müdürleri Alirıza EKMEKYAPAR, Ahmet İNAN ve Diş Hekimi Nazlıcan KÜYÜK katıldı.
Yumurta İlkokulunda Öğrencilerimize Sağlıklı Dişler İçin Flor Jel Uygulaması Başlatıldı.

Uygulamayla oyun formatıyla diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve küçük yaşlarda yeni çıkan dişlerin florla kuvvetlendirilmesi amaçlanırken, tüm okullarda flor jel uygulamasının yapılacağı belirtildi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Ahmet BARIŞ programda, öğrencilerle sohbet edip, diş sağlığının önemine dikkat çektiler.

Hasta olmadan önce vücut sağlığımıza dikkat ettiğimiz gibi dişlerimize de iyi bakarsak ilerde yaşlandığımızda daha sağlıklı oluruz diyen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, “yemek yerken vitaminli olan besinleri tercih edersek mesela; yoğurt, süt, içerek ilerde büyüdüğümüz zaman daha sağlıklı oluruz. Daha sağlıklı olmak için bugünden aldığımız besinlerin sağlıklı olanlarını tercih etmeliyiz, dişlerimizi bir günde iki defa en az iki dakika fırçalamalıyız. Anne ve babalarımızı da diş fırçalamaları konusunda uyarmalıyız” dedi.

Sağlıklı dişlere sahip olmak için diş fırçalama alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılması amacıyla diş fırçası ve diş macunu dağıtılan öğrencilere uzman diş hekimi tarafından flor jel uygulaması ve Diş fırçalama şekli uygulamalı olarak gösterildi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.