ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilere “Eğitimde Değişim” Konulu Konferans Verildi

Gazi Osman Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç  Dr. Nail YILDIRIM’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans, Devlet Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.
Yöneticilere “Eğitimde Değişim” Konulu Konferans Verildi

     Eğitimde Değişim konulu konferansa, Vali Yardımcısı Sayın  Adem SAÇAN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Özcan KUŞÇU, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı.

     “Eğitim Sevdası” üzerinde durarak sözlerine başlayan Doç. Dr. Nail YILDIRIM,  değişim kavramının doğasından hareketle şunları söyledi:

    “İnsan eliyle oluşturulmuş problemsiz bir sistem yoktur. Biz sorunlar içerisinde yaşamaya ve baş etmeye ne kadar muktedir isek sisteme o kadar uygun yaşıyoruz demektir. Sistem amaca  hizmet eden organlar bütünüdür. Dünya değişiyor, sürekli bir değişim yaşanıyor. Sisteme ayak uydurabilmek için bu süreçte eğitimcilerin de eğitime ihtiyacı var.

    Bu günkü sistemde bilginin haritası değişti. Okullar sadece bilgi yükleme merkezleri olmamalı. Milli Eğitim Bakanlığımızın “Okullar Hayat Olsun” projesinden de bu kastediliyor. Toplum okulları değil, okullar toplumu yönetmeli. 

    Bugün dünya “okur  yazar” insan yetiştirmenin peşinde.  Burada okur yazar olmak, bilgiyi alan ve yaşamına geçiren insan demektir.  Eğitim sınavı geçmek için çalışan değil, gerçek okur yazar insan yetiştirmek demektir.” dedi

    Konuşmasının devamında, çocukların psikolojik ve fiziksel ihtiyaçlarından da bahseden YILDIRIM: “Bu toplumda hala Mevlanalar,  Hacı Bektaş-ı Veliler, Yunus Emreler yaşıyor. Okullarımızda bu değerleri buluşturan bireyler yetiştirmeliyiz.  Eğitimin değişmeyen nosyonu  iyi insan yetiştirmektir.” dedi.  

    Konuşmasının sonunda sorulara da cevap veren Gazi Osman Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç  Dr. Nail YILDIRIM’a,  Vali Yardımcısı  Sayın Adem SAÇAN, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri  tarafından yapılan el sanatı  çalışmasını  hediye  ederek kendisine ve teşekkür etti ve konferansın  faydalı olmasını diledi.

31-01-201731-01-201731-01-201731-01-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.