ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Wellness Sanal Üniversite Akademisinde Dersler Başlıyor

Wellness Sanal Üniversite Akademisinde Dersler Başlıyor

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Türkiye'nin ilk sanal üniversite projesine katıldık. Çukurova Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Sanal Üniversite dünya genelinde ilk olan benzeri yapılmamış projelerden birisidir. İnsanların kendi gelişim sürecinde birçok katkıyı alma ve verme yöntemiyle entegreye açık bir model ile ilerleyecek olan Wellness Üniversitesi, dijital dünya olanakları ile en ücra yerdeki bir vatandaş ile en merkezi bir yerdeki vatandaşın aynı ortamda, aynı saatte ve aynı olanaklar ile bu sistemden faydalanmasını sağlayacaktır.

"TOPYEKÜN EĞİTİM " sloganıyla başlayan eğitim destek çalışmaları Türkiye'de büyük yankı uyandırdı. Evrensel yönü olan bu projenin uluslararası boyut kazanması ile birlikte hem kitlesel yaygınlığın artması, hem de tarih, turizm, kültür ve diğer başlıklar ile zenginleştirilecek olan ülke insanımızın ve kültürümüzün muhteşem yönleri dünya geneline yayılacaktır. Akademik ünvanlı eğitimciler sosyal, kültürel, mesleki ve kişisel gelişim ve dil alanlarında katılımcılara sertifikalı eğitim içerikleri sunacaktır.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iştirakçi olarak katıldığı projeye, Çorum' dan 100 kursiyer kayıt yaptırdı. Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ' nin direktifleriyle projeyi Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi koordine etmektedir.

7'den 70'e herkese açık olan bu eğitimlerde kayıt yaptıranlar; Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Oyunculuk ve Sahne Sanatları, İngilizce, İspanyolca Dil Eğitimleri, Dijital Satış ve Pazarlama, Oyun Terapisi, Robotik Kodlama, Gazetecilik, Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi, Web Tasarım Uzmanlığına varıncaya kadar onlarca alternatif alanda sertifikalı eğitim olanağına erişmiş olacak. 

Wellnes Sanal Üniversitede Dil Seviye Belirleme Sınavları 5 Nisan 2021' de dersler ise 19 Mayıs 2021 tarihinde başlayacaktır.

 

31-03-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.