ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VIII. Dahi Beyinler Final Müsabakaları Başladı

VIII. Dahi Beyinler Final Müsabakaları Başladı

     İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin katıldığı VIII. Dahi Beyinler Akıl ve Zekâ Oyunları Final Müsabakaları Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezinde Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından başlatıldı.

     Çorum Belediyesinin öğrenci dostu bir belediye olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN: “Bugün şehrin dört bir tarafında gençlik merkezlerimiz ve kültür merkezlerimiz var. Gençlik merkezlerimizi fonksiyonel olarak kullanıp şehir hayatının merkezine taşımayı, öğrencilerimizi de gençlik merkezine taşımayı arzu eden bir yapılanma içerisindeyiz. Çok şükür bunu yıllardır başarmış durumdayız. Bugün geldiğimiz noktada binlerce öğrencimiz akıl oyunları için gençlik merkezinde yarışacak noktaya geldi.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK  2015´ten beri ilkokullar ve ortaokullar düzeyinde yarışmayı devam ettiriyoruz. Belediyemize vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Sadece akademik başarı değil sosyal ve kültürel yönden, sportif yönden gelişmiş öğrenciler istiyoruz. Bunun için de yoğun olarak çalışıyoruz. Öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

     Çorum Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve dört gün boyunca devam edecek VIII. Dahi Beyinler Akıl ve Zekâ Oyunlarının final müsabakaları Satranç, Mangala, Reversi, Abolone, Koridor, Hedef-5, Becerikli Yapılar kategorilerinde yapılacak ve yarışmalara 16 ilkokuldan 185 öğrenci, 23 ortaokuldan 279 öğrenci yarışacak. 

     Yarışmanın ödül töreni 01 Haziran 2018 Cuma günü Buhara Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. 

29-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-2018

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.