ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VII. Akıl Oyunları Projesi Başladı

VII. Akıl Oyunları Projesi Başladı

     İlk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan  “VII. Akıl Oyunları Projesi” Çorum Belediyesi NFK Gençlik Merkezinde Belediye Başkan yardımcısı Sayın Zeki GÜL ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK  tarafından başlatıldı.

     Açılış öncesinde  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit BÜYÜK: “Çorum’da güzel şeyler oluyor. Belediyemizle işbirliği yaparak pek çok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bugün açılışını yaptığımız oyunlarla çocuklarımız eğlenirken öğreniyorlar. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlerle de kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. İnşallah yarınlar daha güzel olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

   Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL: “Milli Eğitim Müdürlüğümüzle  işbirliği içerisinde projeler gerçekleştiriyoruz. Biz öğrencilerimizin kendi kültürümüze uygun oyunları örenip oynamalarını istiyoruz. Bu arada bilgisayar oyunlarının da yazılımını yapan öğrenciler istiyoruz. Burada açılışını yaptığımız VII. Akıl oyunlarına katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi. 

     Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği bu sene yedincisi düzenlenen Akıl Oyunları Projesi ile öğrencilerimiz; Satranç, Hedef 5, Becerikli Yapılar, Reversi, Mangala, Abolone ve Koridor Turnuvası alanlarında yarışacaklar. Yarışmaya İl genelinden 42 ilkokul ve ortaokuldan toplamda 632 öğrenci katılacak.

09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.