ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Ahmet KARA’nın eşi Mesude KARA ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Engeli Nedeniyle Evde Eğitim Gören Minik Ceren’i Evinde Ziyaret Ettiler.

3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programlar kapsamında; Ortopedik engelinden dolayı yaşıtları gibi okula gidemeyip, evinde eğitim alan 8 yaşındaki Ceren, Valimiz Sayın Ahmet KARA’nın eşi Mesude KARA ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK tarafından ziyaret edildi. 
Valimiz Sayın Ahmet KARA’nın eşi Mesude KARA ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Engeli Nedeniyle Evde Eğitim Gören Minik Ceren’i Evinde Ziyaret Ettiler.

Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR, Atatürk İlkokulu Müdürü Rüştü ÇAĞDAŞ, Çorum Zihinsel ve Spastik Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Dr. Neslihan HÜSÜLÜOĞLULLARI ve Ceren DUMAN’ın öğretmeni Işık KAYNAK da ziyarette hazır bulundu.

Ceren’le sohbet ederek, dersleri hakkında bilgi alan Valimiz Sayın Ahmet KARA’nın eşi Mesude KARA, sağlık sorunları nedeniyle okula gitme imkânı bulamayan öğrencilerin, evinde eğitim imkânına kavuşturulmasının çok değerli bir hizmet olduğuna değinerek, bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi. Harçlıklarını biriktirerek Tablet Bilgisayar alma hayalini kuran minik Ceren’e sürpriz yaparak tablet bilgisayar hediye etti.

Ziyaretçilerine Sevgiyle Başlamak isimli şiiriyle seslenen Ceren DUMAN ve ailesi, başta öğretmenleri Işın KAYNAK ve Okul Müdürü Rüştü ÇAĞDAŞ’ın kendileriyle olan ilgisi ve yaklaşımlarından çok memnun olduklarının söylediler.

11 engelli öğrencinin evinde eğitim aldığını açıklayan Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük;

‘Hiç bir yavrumuz eğitimden uzak kalmamalı’

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, hiç bir çocuğun eğitimden uzak kalmaması gerektiğini belirterek, “Eğitimlerle tüm engelleri aşacağız” dedi.

Duman ailesini evinde ziyaret ederek, eğitimini evinde gören 8 yaşındaki Ceren DUMAN’ı örnek gösteren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK Çorum’da sağlık sorunları nedeniyle okuluna gidemeyen 11 öğrenciye evinde eğitim verildiğini, görevlendirilen öğretmenlerin okullardaki eğitim müfredatının aynısını evde öğrencisine verdiğini açıkladı.

“Ceren kızımız gibi sağlık sorunları nedeniyle uzun süre okula gidemeyecek durumda bulunan tüm öğrencilerimize, müracaat halinde evde eğitim hizmetini veriyoruz” diyen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, özellikle çocukların eğitimden uzak kalmaması gerektiğine belirtti.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.