ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üstadın Doğumunun 111. Yılı Etkinlikleri Kapsamında Prof.Dr. Durmuş GÜNAY "Çöle İnen Nur" Kitabı Söyleşisinde Necip Fazılı Anlattı.

Doğumunun 111. Yıldönümünde Necip Fazıl KISAKÜREK’İ anma etkinlikleri kapsamında yürütülen “Üstadın İzinde 5 Eser 5 Yazar” projesi söyleşileri YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş GÜNAY ile tamamlandı.
Üstadın Doğumunun 111. Yılı Etkinlikleri Kapsamında Prof.Dr. Durmuş GÜNAY

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi arasında yürütülen proje etkinlikleri içerisinde yer alan söyleşilerin beşincisi Buharaevler Kültür Merkezinde yapıldı. Üstad Necip Fazıl’ın “Çöle İnen Nur” kitabının konu edildiği söyleşiye Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Reha Metin ALKAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sayın Sami GÜÇLÜ ile çok sayıda müdür, öğretmen ve öğrenci katıldı.

“Kaygısı olana fikir gelir. Kaygınız hangi yönde ise fikriniz ona yöneliktir. Üstadın kaygısı nesil yetiştirmek idi. O Yüzden Fikirleri de hep o yönde olmuştur.” Diyen Sayın GÜNAY, üstadı anlamanın onun eserleri hatmedercesine okumaktan geçtiğini ifade etti.

 

Söyleşinin ardından yapılan soru-cevap kısmıyla program tamamlandı.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.