ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ubeydi Gazi İlkokulu Öğrencilerinden Özel Ziyaret

Ubeydi Gazi İlkokulu Öğrencilerinden Özel Ziyaret

Ubeydi Gazi İlkokulu 1. sınıf öğrencileri 'Okulda Sanat Var!' projesi kapsamında Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezini ziyaret ettiler. Öğrenciler okul hakkında bilgi aldıktan sonra sanatsal faaliyetlerin yapıldığı atölye çalışmalarına katıldılar. Çini, seramik, dikiş-nakış, el sanatları ve dokuma sınıflarında özel gereksinimli abi ve ablalarıyla kaynaşarak çalışmalar yaptılar. Böylelikle hem çeşitli sanat dallarını gördüler hem de engellilik konusunda farkındalıkları oluştu.

Bu türde etkinliklerle kurum çalışmalarını sergilemekten mutluluk duyduklarını ifade eden Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yüzgenç; "Belediyemizin de katkılarıyla, kursiyerlerimizle beraber burada pek çok sanatsal çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen öğrencilerimizin ve usta öğreticilerimizin eserlerini tanıtmak, onları motive etmek açısından bizim için çok değerli" dedi.

Ubeydi Gazi İlkokulu Müdürü Elvan Çeker ise, "Yapılan çalışmaların ne kadar değerli olduğunu buraya gelerek hem görmüş hem de evlatlarımıza göstermiş olduk. Ortaya çıkan eserler profesyonel düzeyde ve oldukça başarılı eserler. Çorum Belediyesinin böyle bir kuruma vermiş olduğu desteği takdir ediyoruz ve buradaki eserlerin daha çok tanıtılabilmesini umut ediyoruz" dedi.

Projeden sorumlu öğretmenler Sema Gül Gül ve Şebnem Temel, "Öğrencilerimiz hem burada abilerini ve ablalarını tanıyarak farkındalık kazandılar hem de sanat atölyelerinde yapmış olduğumuz istasyon çalışması ile dokuma, çini sanatı, seramik çalışmaları, mutfak atölyesi, hat sanatları gibi pek çok çalışmayı yerinde tanımış oldular. Harika bir deneyim yaşadılar ve mutlu oldular. Öğrencilerimizin bu deneyiminden ötürü biz de oldukça mutlu olarak buradan ayrılıyoruz. Emeği geçen tüm paydaşlara çok teşekkür ederiz" dediler. 

15-01-202415-01-202415-01-202415-01-202415-01-2024


Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.