ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye'de Bir İlk: SOGEP Kapsamında Mesleki İnovasyon Merkezi ve Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi Projemizin İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Türkiye'de Bir İlk: SOGEP Kapsamında Mesleki İnovasyon Merkezi ve Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi Projemizin İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve Orta Karadeniz Ajansı'nın (OKA) uyguladığı 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenmeye hak kazanan Çorum Mesleki İnovasyon Merkezi (ÇOMİM) ve Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi projemizin sözleşmeleri imzalandı.

Gerçekleştirilecek proje ile Merkez Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezinde, organize sanayi bölgesi ve küçük sanayi sitesinde faaliyet gösteren işletmeler öncelikli olmak üzere, işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması için makine teknolojisi ve tasarımı alanında,  yenilikçi ve 21. yüzyıl teknolojilerine uygun eğitim atölyelerini içeren "Çorum Mesleki İnovasyon Merkezi" (ÇOMİM) ve mülkiyeti Alapala Makine Anonim Şirketi'ne ait olan Müdürlüğümüze 15 (onbeş) yıl süre ile tahsis edilecek 3 derslikli "Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi" oluşturulacaktır.

Böylelikle ilimizde orta öğretim düzeyinde mesleki eğitim alan öğrencilerin niteliklerinin arttırılmasına katkı sunulacaktır. Proje kapsamında iki farklı alanda mesleki eğitimi geliştirme ve yaygınlaştırma hedeflenmektedir. Çorum Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi binasında kurulması planlanan; Türkiye'de ilk olan "Çorum Mesleki İnovasyon Merkezi" (ÇOMİM) (2.000.000 TL) ve Alapala Makine A.Ş işbirliği ile kuracağımız "Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi" (2.395,467 TL)  toplam 4.395,467 TL bütçeye sahiptir.

Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Çorum Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Çorum Sanayi Sitesi, Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çorum Ticaret ve Sanayi Odası'nın ortak olduğu projemizde Özürgen Makine, Kuzgun Makine İmalat Mühendislik, Altan Makine Döküm Sanayi Ticaret A.Ş., ERA Özel Cıvata ve Makine, Yağmaksan Makine A.Ş., Çorum Teknik Çelik Döküm Makine, Yalçın Hidrolik Makine, Dura Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Makine ve Enerji Endüstriyel Çözümler Gıda Turizm.San. Ve Tic. A.Ş., Alapala Makina Gıda San. ve Tic. A.Ş. , Taç Makine San.Tic.Ltd.Şti., Erdemli Makina San. ve Tic. Aş. ile Onay Makine Endüstriyel Filtreler ve Toz Toplama Sistemleri ise iş garantisi vererek iştirakçi olarak yer almaktadır.

02-09-202202-09-202202-09-202202-09-2022

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.