ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trafik Haftası Kutlamalarında ´Özel Trafik Dedektifi´ Oldular

Trafik Haftası Kutlamalarında ´Özel Trafik Dedektifi´ Oldular

       Karayolları Trafik Güvenliği Haftası kapsamında İl Jandarma Komutanlığı tarafından trafikte bilinçli nesiller yetiştirilmesi ve farkındalık oluşturulmak amacıyla başlatılan Trafik Dedektifi Projesi kapsamında Çorum Anadolu Özel Eğitim Meslek Okululnda 90 öğrenciye "Trafik Dedektifi" eğitimi verildi.

        Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ, İl Emniyet Müdürü Sayın Murat KOLCU, İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Abdurrahman BAŞBUĞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN,  okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Şenol Sevinç, trafikte güvenli yolculuk için uyulması gereken kurallar, emniyet kemerinin önemi, sürücü, yolcu ve yayalar için dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

       Sayın Valimiz Mustafa ÇİFTÇİ, 2019 yılının yayalara öncelik verildiği bir yıl olduğunu hatırlatarak, "Öncelik yayanın öncelik hayatın" sloganıyla da proje yürütüldüğüne dikkat çekti. Bu proje sayesinde ölümlü trafik kazalarında yüzde 33´lük bir azalma olduğu can kayıplarının yüzde 41´e düştüğü, yaralamalı trafik kazalarında yüzde 13 oranında azalma olduğunu söyleyerek, projenin amacına ulaştığına dikkat çekti.  Güvenliği esas alan uygulamalar devam ettiğinde kaza oranları, yaralanmaların, can kayıplarının daha da azalacağını sözlerine ekledi.

        Konuşmaların ardından okul öğrencileri trafikte cep telefonu kullanmanın tehlikesine dikkat çekmek amacıyla küçük bir gösteri düzenledi. Tiyatro gösterisinin ardından eğitimlerini tamamlayan özel öğrencilere ´Trafik Dedektifi´ kartlarını Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ verdi.

        

09-05-201909-05-201909-05-201909-05-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.