ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG İçin Hazırlanan Öğrencilerimize Motivasyon Eğitimi Verildi

     TEOG için hazırlanan ortaokul 8. sınıf öğrencilerimize Eğitimci Koray VAROL tarafından motivasyon eğitimi verildi.
TEOG İçin Hazırlanan Öğrencilerimize Motivasyon Eğitimi Verildi

     ÇEKAP (Çorumda Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi) kapsamında gerçekleştirilen TEOG Motivasyon Eğitimine  4 bin öğrencimiz katıldı. İki gün süren eğitim sekiz oturum olarak planlandı ve öğrencilerimize okullarımızdaki yöneticiler ve rehber öğretmenlerimiz eşlik etti.

     Buhara Kültür Merkezindeki oturuma katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK  öğrencilere yaptığı konuşmada: “Geleceğe sizler yön vereceksiniz. Zaman çok hızlı geçiyor. Kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz için çalışmalıyız. Çok kitap okumalıyız. Akademik başarının yanında öğrencilerimizin sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de uğraşmalarını istiyoruz. Çorum olarak TEOG da iyi bir başarı yakaladık. Son üç yıldır artarak devam ediyor. Başarımızı daha da artırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmaya devam ediyoruz. Birinci dönem de bu tür programlar düzenledik. Faydalanacağınızı ümit ediyorum. Önümüzdeki TEOG için iki net artırma sözü vermenizi istiyor, hepinize başarılar diliyorum.” dedi. 

     Daha sonra Koray VAROL, öğrencilerimize sınava hazırlık, ders çalışma yöntemleri, stresle başa çıkma yolları, hedef belirleme ve odaklanma, motivasyon konularında bilgiler verdi. Ayrıca:  “TEOG’un aslında kendi içinde kolay bir sınav olduğunu ve özgüvenin  çalıştıkça artacağını belirterek, başarılı öğrencilerin birinci özelliğinin dersi iyi dinlemek olduğu” üzerinde durdu. 

25-03-201725-03-201725-03-201725-03-201725-03-201725-03-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.