ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Telafide Ben de Varım' Programı Bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

'Telafide Ben de Varım' Programı Bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

Öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal yönden desteklemek amacıyla MEB tarafından tüm Türkiye'de uygulanacak olan "Telafide Ben de Varım" programı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK başkanlığında gerçekleşen toplantılara; İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri, merkeze bağlı, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul müdürleri katıldı.

Salgın nedeniyle öğrencilerimizin yüz yüze eğitimden uzak kalması sonucu oluşan kayıpların giderilmesi için birçok bakanlık, sivil toplum örgütü, belediyeler ile federasyonların da dâhil olacağı, Bakanlığımızca http://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde ayrıntıların paylaşıldığı telafi eğitimi ile ilgili ilimizde öğrencilerimize yönelik, sosyal, duygusal ve akademik desteklerimizi sunmak amacıyla yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda programın detayları ile ilgili açıklamada bulunan KODEK; Buna göre, 21 Haziran-2 Temmuz 2021 arasında başvuru, planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında eğitim faaliyetleri yapılacak.

Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri, il genelinde düzenlenecek eğitim faaliyetleri için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak tesislerin kullandırılması ve gerekli planlamalar yapılacak.

Eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekecek, özel eğitim öğrencilerine açılacak faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmayacak. Program kapsamında düzenlenecek tüm eğitim faaliyetleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Kovid-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak gerçekleştirilecek.

5 Temmuz 2021 tarihinden, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okullarımızın fiziksel imkânlarından faydalanmak isteyen tüm öğrencilerimiz için hazır olacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah KODEK, yaz tatili süresi boyunca okullarımızda tüm öğrencilerimiz için fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Telafi programına katılan tüm öğrencilerimize sosyal-duygusal, fiziksel ve akademik gelişim alanlarında katkı sağlamayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

 15-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-202115-06-2021

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.