ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknoloji Bağımlılığının Hizmetinde; Dijital Bağımlılık Konulu Konferans

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Hitit Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Teknoloji Bağımlılığının Hizmetinde; Dijital Bağımlılık” konulu konferans gerçekleştirildi.
Teknoloji Bağımlılığının Hizmetinde; Dijital Bağımlılık Konulu Konferans

      Hitit Üniversitesi  Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Reha Metin ALKAN,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Müftü Yardımcısı Sayın Abdullah PAMUKLU, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

      Konferansın ilk bölümünde Yrd. Doç. Dr. Emrah KARADERE; kişiyi teknoloji bağımlılığına götüren sebepler ve korunma yolları üzerinde durarak dünyadan ve ülkemizden istatistikler verdi ve ilkokuldan itibaren eğitim yoluyla duygu kontrolünün geliştirilmesinin önemini belirtti. Özellikle internet erişiminin kolaylaştığı günümüzde, teknoloji bağımlılığının insanları gerçeklikten kopardığını ve pek çok sosyal, psikolojik, fiziksel sorunların ortaya çıktığına dikkat çekti.

      Konferansın ikinci bölümünde Klinik Psikolog İsmet Serhat DAMAR; klinik açısından teknoloji bağımlılarının durumlarını ve çözüm yollarını anlattı. Özellikle aile içi sorunlara değinerek, “yanlış bir iş yapılmıyorsa telefon özel değildir” dedi.

       İzleyicilerden gelen soruların cevaplandırılmasının ardından Hitit Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Reha Metin ALKAN,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK,  konuşmacılara teşekkür ederek plaket verdiler.

13-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.