ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stratejik Plan II. Dönem Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor.

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile tüm kurumlarımıza stratejik plan yapma yükümlülüğü getirilmiştir. Bu kapsamda, 2015 – 2019 yıllarını kapsayan stratejik plan konusunda Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımıza yönelik bilgilendirme toplantıları devam etmektedir. Bu toplantıların üçüncüsü ilçe milli eğitim müdürlerimizle gerçekleştirildi.
Stratejik Plan II. Dönem Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin eksiksiz hazır bulunduğu toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ün başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasında, pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin yaşam kalitesinin artırılması için pansiyon denetimlerinin önemine değinen BÜYÜK, ilçelerimizde uygulanan projeler hakkında bilgi paylaşımı istişaresi ve eğitim – öğretim kalitesinin artırılması için toplantılar düzenlenmesini isteyerek, özverili çalışmaları ve toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT’ün devam ettirdiği toplantıda, Kamu Mali Yönetim Kanunu’nun kurumlarımıza getirdiği yükümlülüklerden ve Yönetici Atama Yönetmeliği ile çoğu kurum müdürünün değişmesi, bu sebeple stratejik planların hazırlanmasında zorunlu olarak takvim değişikliğine gidildiğini belirtti.

İl Stratejik Plan Koordinatörü İsmail Serdar YAKAR, stratejik planın ana hatlarından oluşan kısa örneklerle bir sunum gerçekleştirdi. İlçe kurumlarında hazırlanan stratejik planların yine ilçe milli eğitim müdürlüğünce inceleneceğini, ilçe milli eğitim müdürlüğünün stratejik planının 13 Şubat 2015 Cuma gününe kadar Müdürlüğümüz AR-GE Birimine elektronik olarak göndermeleri gerektiği ve bu planların 13 Mart 2015’te yürürlüğe gireceğini ifade etti.

İl Stratejik Plan Koordinatörü Abdullah Mesut ÜRÜNOĞLU ise; Bakanlığımız Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’nın tüm kurumlarımızın hazırlayacağı stratejik planlarında kullanmaları için üç TEMA belirlediğini; İl Müdürlüğümüz için hazırladığımız stratejik plana uygun ilçe planlarının hazırlanması; planlarda yer alan göstergelerin il müdürlüğünün göstergeleriyle uyumlu olması gerektiğini belirtti. ÜRÜNOĞLU, İl Müdürlüğümüz için hazırlanan plan üzerinden yaptığı anlatımla sunumunu tamamladı. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT, 2015 – 2019 stratejik plan döneminde gerek planın hazırlanma aşamasında gerekse plan uygulama sürecinde emeği geçenlere ve geçeceklere şimdiden teşekkür ettiğini söyleyerek, tüm kurumlarımıza başarı dilekleriyle toplantıyı sona erdirdi.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.