ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stratejik Plan 2. Dönem Bilgilendirme Toplantıları Başladı.

2013/26 Sayılı Genelge kapsamında stratejik plan 2.dönem bilgilendirme toplantıları başladı. Planlanan 18 toplantıdan ilki merkez ilkokullarına yönelik gerçekleştirildi.  8 Ocak Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı Stratejik Plandan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT’ün başkanlığında yapıldı.
Stratejik Plan 2. Dönem Bilgilendirme Toplantıları Başladı.

Toplantı Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT’ün plan ve planlamada dikkat edilecek konular hakkında bilgi vermesi ile başladı. SÖNGÜT, yönetici atama yönetmeliğindeki değişikliklerden dolayı il ve ilçelerimizde okul ve kurum müdürlüklerinin değiştiğini ve bu yüzden üst kurul ile stratejik  plan ekiplerinin yeniden belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Stratejik Plan Koordinatörü  İ.Serdar YAKAR, yönetici atama yönetmeliğindeki değişikliklerden dolayı Bakanlığımız tarafından stratejik planlama takviminin değiştirildiğini ve ilçe planlarının şubat ayı sonunda, okul ve kurum planlarının da 29 Mayıs 2015 tarihine kadar tamamlayarak Müdürlüğümüz AR-GE Biriminin elektronik posta adresine incelenmek üzere göndermeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca stratejik plan hakkında kısa bir bilgilendirme sunumu yapan YAKAR, okul ve kurumlarımızda planlamanın öneminden söz ederek, okul ve kurumlarımıza planın yazımında her türlü desteğin AR-Ge Birimimiz tarafından verileceğini belirtti.

Sp İl Koordinatörü  A. Mesut ÜRÜNOĞLU, il planında yer alan ve ilçe planlarında belirtilmesi zorunlu olan 3 ana tema ile hedef ve göstergeler hakkında bilgi verdi. ÜRÜNOĞLU ilkokulların planlarında yer alan  göstergelerin belirlenen hedeflere ulaşılabilmesi için yapılması gereken faaliyetlerin okullarımızın kapasitelerini ve kalitelerini arttıracağını belirtti.

Toplantı sonunda Müdürlüğümüz projeleri hakkında değerlendirmelere geçildi.

ASKE Ekip üyesi Şahin ÖZCAN ,Akıllı İlaç Kullanımı  Projesi ile Akıl Oyunları Projesi hakkında bilgi verdi. Bu projelerde okullara düşen görev ve sorumlulukları belirtti. Akıllı İlaç Kullanımı Projesini Eczacılar Odası ile birlikte yürüttüklerini, Müdürlüğümüzün sitesinde yer alan bu proje ile ilgili anketin doldurulması gerektiğini söyleyen ÖZCAN, Akıl Oyunları Projesini ise Çorum Belediyesi ile ortak yürüttüklerini proje kapsamında gerçekleştirilecek yarışmaların N.Fazıl KISAKÜREK  Kültür Merkezinde gerçekleştirileceğini belirtti. Ayrıca Akıl Oyunları  projesi  kapsamında  dereceye giren öğrenci ve okullarımıza Belediyemizin çeşitli hediye ve destekleri olacağını söyledi.

 

Toplantı İl Müdür Yardımcısı Kadir SÖNGÜT’ün kapanış konuşması ile sona erdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.