ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sorumluluk” Konulu Kompozisyon Yarışması ve Hikaye Yarışması Ödül Töreni Buhara Kültür Merkezi’nde Yapıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Belediyesi’nin işbirliğiyle yürütülen “Sorumluluk” Konulu ortaokullararası kompozisyon yarışması ve liselerarası hikaye yarışması ödül töreni Buhara Kültür Merkezi’nde yapıldı. 
“Sorumluluk” Konulu Kompozisyon Yarışması ve  Hikaye Yarışması Ödül Töreni Buhara Kültür Merkezi’nde Yapıldı.

      Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Belediye Başkan Yarımcısı Sayın Zeki GÜL, Tesisler Müdürü Mahmut YABACIOĞLU, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

      Ödül töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Dünden bugüne güzel şeyler oluyor. Bu ortamda çok sayıda faaliyet için sık sık bir araya geliyoruz. Hepimizin sorumlulukları var. Büyüklerimize karşı, ülkemize karşı, Allah’a karşı sorumluyuz. Yaptıklarımızdan da yapmadıklarımızdan da hesaba çekileceğiz. Sorumluluklarımızı bilerek yapmamız gerekenlerin en iyisini yapmaya çalışacağız. Eğitim faaliyetlerimize katkılarından dolayı Çorum Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Yine böyle güzel faaliyetlerde buluşmak üzere saygılar sunuyorum.” dedi.

      Belediye Başkan Yarımcısı Sayın Zeki GÜL de konuşmasında: “Hemen her hafta buraya bir etkinlik için geliyoruz. Halkımızın ihtiyaçlarına göre programlar düzenliyoruz. Bizim çocukluğumuz imkansızlıklar içerisinde geçti. Çok şükür bugün iyi durumdayız.  Çocuklarımızın faaliyetlerine maddi manevi katkı sağlıyoruz. Onların en güzel ödüllere layık olduğunu düşünüyoruz. Eğitim alanındaki gayretlerinden dolayı başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e ve siz değerli misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

      Birinci olan eserlerin okunmasından sonra öğrencilere ödülleri verildi.

25-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-2016

      Ortaokullar kompozisyon dalında;

1. "Farkında Olalım" Adlı eseri ile Alperen Yasin Keskin-Laptop (Mustafa Kemal Ortaokulu)

2. "Sorumluluğun Önemi” Adlı eseri ile Özlem Yapıcı-Tablet (Kargı Yunus Emre Ortaokulu)

3. "Sorumluluk" Adlı eseri ile Ahmet Faruk Günaltay-Bisiklet (Mustafa Kemal Ortaokulu)

 

      Liseler hikaye dalında;

1. "Sorumluluğum İki Ölümü Üzerime Almaktı" Adlı eseri ile Muhammed Yusuf Bilen-Laptop (Öğr. Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi 11.Sınıf)

2. "Küçük Bir Bedende Büyük Bir Yürek" Adlı eseri ile Amine Avcu-Notebook (Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi)

3. "Geç Kalan Sorumluluk" ‘Adlı eseri İle Şeyma Çöplü-Bisiklet (Bahçelievler Anadolu Lisesi)

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.