ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SODİGEM' den Öğretmenlerimize "Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik" Eğitimi

SODİGEM' den Öğretmenlerimize

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında iş birliği yapılarak, öğretmenlerimizin dijital becerilerini geliştirmek amacıyla ortaklaşa  'Etkin Sosyal Medya Kullanımı ve Dijital Güvenlik' konusunda periyodik eğitimler verilecektir.

Bu iş birliği kapsamında öğretmenlerimize yönelik ilk program Açıköğretim Fakültesi Öğretim Üyesi SODİGEM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Aras BOZKURT tarafından 14 Eylül 2020 tarihinde " Uzaktan Eğitimde Eş Zamanlı ve Eş Zamansız Tasarım" konusunda yapıldı.

Günümüz dünyasında teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlemekte olduğunu, Pandemi döneminde eğitim faaliyetlerinde teknolojinin ne kadar önemli olduğunu belirten İL MEM SARI yaptığı açıklamada "Anadolu Üniversitesi, Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM)'nin "Etkin Sosyal Medya Kullanımı ve Dijital Güvenlik Eğitimleri" öğretmenlerimiz için büyük bir kazanç olacaktır.

Anadolu Üniversitesinin uzaktan eğitim tecrübelerini öğretmenlerimize aktararak, öğretmenlerimizin uzaktan eğitim sürecinde etkin ve verimli olabilmesi ve uzaktan eğitim araçlarını kullanarak bunları geliştirmesi, dijital dünyada yer alan tehlikelerin farkında olmayı ve bilinçli, sosyal medya kullanımı konusunda öğretmenlerimize olumlu katkı sağlayacak olup büyük bir farkındalık oluşturacaktır" diyerek bu iş birliğinde emeği geçenlere teşekkür etti.

14-09-202014-09-202014-09-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.