ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

    İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, merkez ilçe okul ve kurumlarımızda belirlenen proje sorumlusu “odak kişilerinin” katılımıyla “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili çalışma ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

     Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih TOPHAN konunun önemini vurgulayarak: “Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir ülke ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık Projesi’ başlatılmıştır. Dünyada gelişmiş pek çok ülkede olduğu gibi biz de başarmak zorundayız.” dedi.

    Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Sıfır Atık Projesi Sorumlusu  Erdem ÖNAL dünyada çevre sorunlarının ortaya çıkışı ve çözüm yollarının ekonomiye etkisi üzerinde durdu. ÖNAL toplantının ilerleyen bölümünde yaptığı sunumda: “Sıfır Atık Projesi ile ilgili şu ana kadar yapılan çalışmaları ve sürecin devamında kurumların yerine getirmek zorunda oldukları iş ve işlemleri anlattı.

12-02-201912-02-201912-02-201912-02-201912-02-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.