ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Servis Sürücülerine “Taşımalı Eğitim Semineri” Verildi

Servis Sürücülerine “Taşımalı Eğitim Semineri” Verildi

     19 Mayıs İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleşen  seminerde öğrenci taşıma hizmeti yapan tüm okul servis aracı sürücüleri, rehber personel, yüklenici firma yetkilileri ve eğitim kurumlarında öğrenci taşıma hizmetlerinden sorumlu müdür yardımcılarına yönelik olarak Trafik Güvenliği Farkındalığının Artırılması ve Öğrenci Taşıma Uygulaması hakkında bilgi verildi.

     İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali KURNAZ seminerde yaptığı konuşmada: “Öğrencilerimiz bizim göz bebeğimiz. Sağlıklı bir eğitim verilebilmesi için öğrencilerimizin güvenli bir şekilde taşınması ve servis araçlarımızın çalıştırılmasına yönelik usul ve esaslar yönetmeliklerle belirlenmiştir. Hepimiz bu yönetmelikleri bilmek ve ona göre hareket etmek zorundayız.“ dedi.

    Daha sonra  Trafik Denetleme Şubesi’nden Komiser Yardımcısı Bünyamin DEMİR, J. Ast. Kd. Başçavuş Şenol SEVİNÇ öğrenci taşıma servislerinin uyması gereken kurallar ve Rehberlik Araştırma Merkezinden Yeşim TERCAN “Trafikte Çocuk” konulu birer sunum yaptılar.

26-09-201826-09-201826-09-201826-09-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.