ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmenimizin İsmi Memleketi Osmancık´ta Yaşatılacak

Şehit Öğretmenimizin İsmi Memleketi Osmancık´ta Yaşatılacak

      Batman´ın Kozluk ilçe merkezinde, teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Öğretmenimiz Şenay Aybüke YALÇIN’ın ismi memleketi Osmancık’ta bir ortaokula verildi.

    Şehit öğretmenin cenazesine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Aybüke öğretmenin adının bir okula verilmesi için talimat vermişti. Bunun üzerine Şehit Öğretmenimizin ismi bugün ilçede bulunan bir ortaokula verildi. Okulun isminin değiştirilmesinin ardından yeni tabela bugün asıldı.
     Şehit öğretmenin babası Sadık YALÇIN, “Milli Eğitim Bakanımız ile Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çorum Valiliği’nin girişimleri bu okula kızımın ismi verildi. Onun adının burada ilelebet yaşamasını arzu ediyoruz. İnşallah bu millet bir daha böyle zorluklar acılar yaşamaz. Burada yetişecek evlatlarımızın devletimize, milletimize hayırlı evlatlar olmasını temenni ediyorum. Çocuklarımızın sürekli kitap okumasını rica ediyorum. Ailelere sesleniyorum, çocuklarınıza sahip çıkın. Sahip çıkılmayan çocukların bırakıldığı boşlukları her zaman dolduracak insanlar olacaktır. Çocuklara sahip çıkın, kendinize sahip çıkın. Bu millet var olsun, devlet var olsun.” diye konuştu.

13-06-201713-06-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.