ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri “Yapay Zekalı Robot Projesi”ni Anlattılar

Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri “Yapay Zekalı Robot Projesi”ni Anlattılar

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü ziyaret eden Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri hazırladıkları “Yapay Zekalı Robot Projesi” hakkında bilgi verdiler.

     Öğrenciler bu proje kapsamında geliştirecekleri sensörlerin otomobillerde kullanılması ile sürücülere pek çok kolaylıklar sağlamayı hedeflediklerini belirttiler.

     Bilişim teknolojileri, robotik kodlama, yazılım, programlama gibi alanlarda kendilerini geliştiren Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bu çalışmalarını oldukça başarılı bulan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “İnsanlığa hizmet amacıyla düşünmek, hayal etmek, sonrasında işlerimizi doğru yapmak önemli. Başarılar diliyorum.” diyerek memnuniyetini ifade etti.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK projeye her türlü desteği vereceklerini belirtti ve öğrencilere kitap hediye etti.

04-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.