ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Emin Güner MTAL' den 4 Yeni İşbirliği Protokolü

Şehit Emin Güner MTAL' den 4 Yeni İşbirliği Protokolü

       Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı himayelerinde Proje Okulu olan Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile otomotiv sektörümde faaliyet gösteren Toyota, Ford ve Mercedes Benz yetkili servisi ile KARATAŞ GRUP (Fiat, Peugeot, Opel, Honda, Hyundai, Citroen) arasında eğitim işbirliği protokolleri imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

       İL MEM SARI yaptığı açıklamada" Proje Okulu kapsamında yürütülen çalışmalarda, ilimizde ihtiyaç bulunan Oto Boya dalında yetişmiş nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanması için okulda bu dal faaliyete geçilmiştir. Bu yıl 9 öğrenci ile eğitime başlanmıştır. Okulun bu alandaki teknik donanıma destek arayışları devam etmektedir. Bu protokollerle öğrenciler ilgili servislerin boya atölyelerinde sık sık iş başı eğitimi alacaklardır. Bu çerçevede 26 Şubat Çarşamba günü Toyota servisinde eğitime katılmışlardır"  dedi. SARI yapılan faaliyetler ile ilgili Okul Müdürü İbrahim AYAZ, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

03-03-202003-03-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.