ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Saygı” Konulu Sunu Yarışması Ödül Töreni Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Belediyesi arasında yürütülen ve il genelini kapsayan  “SAYGI” konulu sunu yarışması tamamlanmış olup ödül töreni 31 Mayıs Pazar günü saat: 14.00’da Buharaevler Kültür Merkezinde yapıldı.
 “Saygı” Konulu Sunu Yarışması Ödül Töreni Yapıldı.

Törene Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turhan CANDAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Müesseseler Müdürü Sayın Mahmut YABACIOĞLU, Belediye Spor Müdürü Sayın Nadir SOLAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Sayın Yahya ÇOBAN ve Sayın Kadir SÖNGÜT ve davetliler katıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “Genç neslin sadece akademik gelişimini değil aynı zamanda ahlaki gelişimini de önemsiyoruz. Okullarımız sadece bilgilerin öğretildiği yerler olmayıp, bireyi hayata her yönüyle hazırlayan yerlerdir. Hz. Ali’nin tabiriyle; Ahlaksız bilim kör; Bilimsiz ahlak topaldır, sözünde anlamını bulmayan her süreç akamete uğramaya mahkûmdur. Akif e göre de durum hiç farklı değildir; bilgisiz ahlak, miskinlik ve zayıflığa, ahlaksız bilgi ise milletin ortak ruhunun zehirlenmesine sebep olmaktadır.” Dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu bilinç içerisinde hareket ederek yeni neslin inşasında ahlakı önceleyen bir pozisyon almaktayız. Ödül törenini yapmakta olduğumuz “Saygı” konulu sunu yarışmamıza il merkezi ve ilçelerimizden toplam 42 okuldan 215 çalışma katıldı. Katılan tüm gençlerimize, öğretmen ve idarecilerimize teşekkürlerimi sunarken, bu projemiz diğer projelerimizde ortaklığını ve yardımlarını esirgemeyen başta Çorum Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer KÜLCÜ beye ve belediyemiz çalışanlarına bu vesile ile teşekkürlerimi iletiyor, saygılar sunuyorum.” Dedi.

 

Tören ödüllerin sahiplerini bulmasıyla sona erdi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.