ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Saygı” konulu resim yarışması resim sergisi açılışı ve ödül töreni ile sona erdi.

İl Mili Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediye Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Saygı” konulu resim yarışması resim sergisi açılışı ve ödül töreni ile sona erdi. Ülke genelinde ilkokul, ortaokul ve liselerarası düzenlenen yarışmaya 68 ilden 458 okul 2 bin 715 eser katıldı.
“Saygı” konulu resim yarışması resim sergisi açılışı ve ödül töreni ile sona erdi.

Buharaevler Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergi açılışına AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Sayın Salim USLU, Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi BEKİROĞLU, yarışmacı öğrenciler, rehber öğretmenleri, anne babaları ve davetliler katıldı. 

Protokol üyeleri tarafından açılışı yapılan sergide öğrencilerin kendi düşünce dünyalarından kâğıda resmettikleri eserler büyük beğeni topladı. 

Törende bir açılış konuşması yapan Tesisler Müdürü Mahmut YABACIOĞLU, Gençlik Merkezleri olarak ilk öncelikli olarak değerler eğitimine önem verdiklerini söyledi. İnsan düzeldiğinde dünyanın da düzeleceğini dile getiren YABACIOĞLU, amaçlarının işine, eşine, ailesine, vatanına ve milletine saygılı genç nesiller yetiştirmek olduğunu vurguladı. 

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ise, değerler eğitimine daha çok önem verilmesi gerektiğini belirterek, çocuklara iyi bir eğitim verilirken etik ve ahlaki değerlerinde unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Çorum Belediyesi’nin eğitime büyük bir destek verdiğini Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürütüldüğünün altını çizen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, bu birlik ve beraberliğin Çorum’un geleceği açısından önemli olduğunu ifade etti. 

Belediye Başkanı Sayın Muzaffer KÜLCÜ, Türkiye’nin 2023 hedefine gençlerle ulaşacağını olacağını söyledi. Başkan Külcü, şehirde yaşayan çocukların, gençler ve kadınlar olmak üzere tüm paydaşların daha iyi bir yaşam sürmeleri için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti. 

AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Sayın Salim USLU ise bugünün gençlerinin yarın ülkenin geleceğine yön vereceğini belirtti. Yarışma nedeniyle açılan sergide yer alan eserleri beğendiğini dile getiren Uslu, serginin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde açılmasını isteyerek, bu konuda gereken desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı. 

Yapılan konuşmaların ardından jüri üyelerine teşekkür belgesi verilirken, yarışmada dereceye giren öğrencilere de ödülleri taktim edildi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.