ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, İLİMİZ ORTAOKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

SARI, İLİMİZ ORTAOKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının 1.dönem sonu genel değerlendirilmesi  Mimar Sinan Ortaokulu'nda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI , İlk olarak TEMA Vakfı'nın kurucusu Hayrettin KARACA ' ya Allah'tan rahmet diliyorum. Toprak Dede gibi şahsiyetler sizlerin eserinizdir. Bu ülkeye kattıkları, toplumumuzda oluşturduğu çevre bilinci takdire şayandır. Sayın müdürlerim, sizlerde vazifeniz boyunca arkanızda sayısız eserler bırakın, insanlar sizleri iyi yad etsin, dedi.

 

Sözlerine devam eden SARI " Tüm idareci ve öğretmenlerimize kapım her daim açıktır. Çorum'u daha iyi yerlere getirmek için daha düzenli, planlı ve azimli çalışmalıyız. Unutmayın ki , hiçbir başarı tesadüf değildir. Bakanlığımızın yaptığı yeni sistemin ezberden uzak ve yoruma dayalı bir sınav olduğu, bu yüzden öğrencilerin çalışmalarında buna göre planlama yapılmalı. Öğrencilerde mantık ve muhakeme yeteneklerini geliştirici çalışmalar yapmalıyız. Bu sınavların asıl sırrı çok kitap okumaktan geçiyor. Öğrencilerde kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Zaten toplumumuzun da en büyük sıkıntısı kitap okumamak. Sizlerden ricam, öğrencilerimiz sizleri ve öğretmenleri örnek alır. Çünkü sizler ayna gibisiniz. Velilerimizin sizlere emaneti olan bu evlatlarımıza iyi örnekler teşkil edin " diyerek sözlerini noktaladı.

 

SARI, toplantıya katılan tüm müdürlere teşekkür ederek, iyi dilek ve temennilerde bulundu.

 

22-01-202022-01-202022-01-202022-01-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.