ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI " Emekli Öğretmenlerimizi Unutmadık, Unutmayacağız "

SARI

     Son günlerde yaşanan Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında, İçişleri bakanlığının, yayınladığı genelge ile  65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bizlerde bu günlerini evde vakit geçiren emekli öğretmenlerimizi unutmayarak, onları telefon ile arayıp her zaman yanlarında olduğumuz ve her türlü ihtiyaçlarında yardıma koşacağımızı bilmelerini istedik.

     SARI " Bugünler elbet geçecek. Önemli olan geçen bugünlerde hatırladıklarımız, destek olduklarımız, asıl olan bu. İnsanı insan eden meziyetleri, hangi koşullarda sergiliyoruz.  Biz eğitim camiasından emekli olan değerli öğretmenlerimizi bu zor günlerde arayıp hal ve hatırlarını sormak istedik. Aradığımızda ihtiyaçlarının ve sıkıntılarının olup olmadığını soruyoruz. Eğer ihtiyaçlarını dışarıda giderecek kimseleri yoksa gönüllü öğretmenlerimizden oluşan Vefa Sosyal Destek Grubuna haber edip, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu ülkeye uzun yıllar hizmet etmiş ve nice nesiller yetiştirmiş olan emekli öğretmenlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Her biri eli öpülesi. İnşallah bu günlerde geçip, emekli öğretmenlerimizin sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir hayat geçirmelerini temenni ediyoruz"  dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.