ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI " Eğitimde Odak Noktamız Mutlu İnsan"

SARI

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimimiz öğretmen ve öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sunmak, kurumumuzun vizyon ve misyonunu yansıtan çalışmalarımızı bütün paydaşlarımıza yönelik birçok faaliyetlerde bulunmuştur.

Ar-Ge Faaliyetleri hakkında açıklamada bulunan İL MEM SARI, "Bakanlığımızın 2023 vizyonuna uygun Çorum' da eğitimin her noktasında niteliği yükseltmek amacımızdır. Eğitimin özü insanın kendini gerçekleştirmesidir. Çünkü, insanın eğitim ve sahip olduğu özelliklerle inşa edebileceği en önemli şey  kendisidir. Bizler de bu doğrultuda öğrenci ve öğretmenlerimizin gelişimlerine katkı sunmak için heyecanımızı kaybetmeden çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yayımlanan Ar-Ge Bülteni başlıkları;

Yerel Projeler kapsamında;Pazartesi günleri İL MEM SARI ile Gençlerle Baş Başa buluşmaları, Yeşil Rozet projesi, Okuma Saati, Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri, İnternetin Güvenli ve Bilinçli Kullanımı ile ilgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeline seminerler, Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası ve Liseler Arası Münazara Yarışması gerçekleştirildi.

eTwinning Faaliyetleri kapsamında; 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 19 başvuru yapılmış olup 19 okulumuzun tamamı eTwinning shool etiketi aldı. eTwinning çalıştayı, Sevimli Dostlarımız Aç Kalmasın kampanyası ve öğretmenlerimiz için eTwinning webinarları düzenlendi.

OKA Projeleri kapsamında; Müdürlüğümüz ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ortaklığında, ilkokullarımızda ve ortaokullarımızda görev yapan öğretmenlerimizin proje fikirlerini hayat geçirmek amacıyla hazırlanan P.C.M Eğitimi (Proje Döngüsü Eğitimi) düzenlendi. " Okul Öncesinde STEM Eğitimi " projesi gerçekleştirildi.

12 Mart İstiklal Marşı'nın 99.Yıldönümü kabulü etkinlikleri çerçevesinde, merhum Mehmet Akif ERSOY' un torunu yazar Selma ARGON " Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY' un Hayatı " konulu konferansta, öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Yazar İsmail BİLGİN tarafından Öğrencilerimize "Çanakkale Zaferi" Konulu Konferans verildi.

KA105 ERASMUS+ GENÇLİK PROGRAMI KA105 BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ (Uluslararası Çalıştay) müdürlüğümüz koordinatörlüğünde ki projemiz hibe almaya hak kazandı. İlimizde görev yapan lise öğretmenlerimize yönelik Erasmus+ KA229 Proje Yazma Eğitimleri verildi.

Pandemi sürecinde öğretmen, öğrenci ve velilerimizi bilgilendirici birçok konuda dijital görsel çalışmaları hazırlandı. Öğretmenlerimiz tarafından Müdürlüğümüz YouTube kanalında ders anlatım, oyun, hikaye ve rehberlik gibi birçok konuda videolar yüklendi. Pandemi sürecinden itibaren her hafta düzenli olarak haftanın önerilerini içeren, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yol gösteren yazarlar, kitaplar, filmler vb. gibi haftanın önerileri videoları hazırladık.

Milli Bayramlarımızda çocuklarımıza yönelik" 23 NİSAN'DA ÇORUM'U SÜSLÜYORUZ " ve " 19 MAYIS COŞKUNU PAYLAŞ " yarışmaları düzenledik. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ilimizde görev yapan müzik öğretmenlerimiz tarafından, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bahçesinde '19 Mayıs Çevrimiçi Gençlik Konseri' düzenledik.

Pandemi sürecinde öğretmenlerimizin motivasyonlarını yüksek tutmak için İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI ile Eğitim Buluşmaları düzenlendi. 3 haftalık zaman diliminde ilimiz merkez ve ilçelerde görev yapan 7200 öğretmenimizle 24 grup halinde zoom programı üzerinden çevrimiçi toplantılar gerçekleştirildi.

Pandemi sürecinde üniversitelerle ve STK'larla işbirliği içerisinde 11 akademisyenin katılımları ile uzaktan eğitimler düzenlenmiş olup, ilimizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin faydalanmalarına olanak sağlanmıştır.

Üniversiteye hazırlanan gençlerimize yönelik öğrencilerimizi ilgi duydukları meslekler ile tanıştırmak, onların bu meslekler hakkında bilgi edinmelerini sağlamak, motivasyon, farkındalık ve hedef belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla "Kariyer Günleri" etkinliğine ilkini Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Osman ÖZTÜRK, ikincisini Çorum Baro Başkanı Av. Kenan YAŞAR ve ardından Valimiz Sayın Mustafa ÇİFTÇİ,  ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI 'nın katılımları ile gerçekleştirdik.

 

İşte bu çalışmalarımızın yer aldığı rapor niteliğindeki Ar-Ge bültenimizi sizlerle paylaşıyoruz.

AR-GE BÜLTENİ TEMMUZ 2020 13. SAYI İÇİN TIKLAYINIZ!

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.