ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, Çorum Merkezde Görev Yapan İlkokul Öğretmenlerimiz İle e-Konferans Toplantısı Gerçekleştirdi

SARI, Çorum Merkezde Görev Yapan İlkokul Öğretmenlerimiz İle e-Konferans Toplantısı Gerçekleştirdi

İL MEM SARI, Çorum Öğretmen Buluşmaları kapsamında Çorum Merkezde bulunan 48 ilkokulda görev yapan 741 öğretmenimiz ile 3 grup halinde e-konferans sistemi ile toplantı yaptı. Yapılan toplantıda gündeme dair konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken, uzaktan eğitim süreci, telafi eğitimi, EBA nın aktif kullanımı ve birçok konuda fikir alış verişinde bulunuldu.

Kalemin kılıçtan daha keskin olduğunu belirten SARI, öğretmenlere hitaben " Sizler toplumun manevi mimarlarısınız. Bu salgın sürecinin öğrettiği en önemli durum öğretmenin yerinin doldurulamayacağıdır. Ayrıca çocuğun gelişimsel olarak şekillenmesinde en önemli aktör sınıf öğretmenidir" dedi.

19 Hazirana kadar özellikle 1.sınıf öğrencilerinin desteklenmesinin öneminden bahsedilirken, Çorum'da %93 'lük kısmın uzaktan eğitime katıldığını, katılamayan kesimin ise tespit edilerek Bakanlığın belirleyeceği kıstaslarda yapılacak telafi eğitimi kapsamına alınmasının gerekliliği açıklandı.

İL MEM SARI toplantılara katılan tüm sınıf öğretmeni ve idarecilere yaşanan süreçte göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür etti.

29-05-202029-05-202029-05-202029-05-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.