ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı

SARI, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı

İL MEM SARI, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. SARI, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97 inci yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bu bayram öyle bir bayram ki, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında koruyacağını, imanından ve ecdadından aldığı cesaret ve fedakârlığın tüm dünyaya ilanıdır.

Tarih boyunca sahip olduğumuz coğrafya da nice badireler atlattık. Bu badireler bizi daha da güçlendirerek, bir birimize kenetlenmemize vesile olmuştur. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bize emaneti olan cennet vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğünü korumak yegane amacımızdır. Milli mücadelemize ilham kaynağı olan bu anlayışla; Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek, gelecek nesillere gurur duyacakları bir ülke bırakmak ve tüm dünyada mazlumlara umut olmak, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun bir gereğidir.

Bu duygularla, bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.