ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, 21 Eylül Yüz Yüze Eğitimin Planlamasını Değerlendirdi

SARI, 21 Eylül Yüz Yüze Eğitimin Planlamasını Değerlendirdi

2020-2021 eğitim öğretim yılının 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim ile başlamasıyla devam eğitim öğretim faaliyetleri, 21 Eylül tarihinde kademeli olarak Okul Öncesi ve İlkokul 1.Sınıf öğrencilerimiz yüz yüze eğitime geçilecek.

İL MEM SARI 21 Eylül itibariyle başlanacak yüz yüze eğitim ile ilgili olarak; "İlimizde 165 ilkokul olmak üzere toplamda 6791 birinci sınıf öğrencimiz ile 32 Okul Öncesi kurumumuzla 3779 Anasınıfı öğrencimiz kademeli olarak yüz yüze eğitime geçecek.

21-25 Eylül haftası uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, İlkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül ? 2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında haftada 2 gün olmak üzere günde 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati süreyle eğitim yapılacak.

Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak.

Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar Uyum Programı Etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe ve maskenin önemi vurgulanacak.

"Sağlık Olmadan Eğitim Olmaz" parolası tüm okullarımızda ana hedefimiz olacak. Okullarımıza gerekli olan yer silme, el dezenfektanı gibi tüm hijyen malzemeleri temin edilmiş olup, oluşacak ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli diğer tedbirler alınacaktır. Öğrencilerimizin gün içerisinde ihtiyaçlarına yetecek kadar maske okullarımıza ulaştırıldı. Velilerimiz temizlik ve diğer kaygı duydukları konularda müsterih olsunlar. Emanetleri olan evlatlarımıza gözümüz gibi bakacağız.

Okulların öğrencilerimize kavuşacağı 21 Eylül gününü heyecanla bekliyoruz. Tüm öğretmen, idareci, öğrenci ve velilerimize yüz yüze eğitimin başlayacak olması, hayırlı olsun" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.