ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI " 15 Temmuz Yeniden Dirilişimizdir "

SARI

İL MEM SARI, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dördüncü yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı;  

15 Temmuz 2016 da hain darbe girişimine karşı elde ettiğimiz zafer, aziz milletimizin şanlı tarihindeki nice kahramanlık destanının son örneğidir. Aynı zamanda Anavatanımız Anadolu'muzdaki istiklal ve istikbalimizi koruma kararlılığımızın dost düşman tüm dünyaya ilanıdır, yeniden dirilişimizdir.

Bu darbe girişimi sırasında milletimizin asil evlatları 1071'de Malazgirt Zaferinde olduğu gibi, bu coğrafyaya vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Milletimiz, Anadolu topraklarını daim bir hayat alanı olmanın ötesinde, istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Milletimiz, vatanına, bayrağına saldıranlara karşı Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da nasıl bir cevap vermişse, 15 Temmuz'da da aynı cevabı vermiştir. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına kulak vererek sokaklara, meydanlara çıkan, yüreğinde vatan ve millet sevdası taşıyan insanlarımız o gece kirli hesapları bozarak bir destan yazdı. Demokrasiye ve Türkiye'nin aydınlık geleceğine sahip çıkarak, kanlarını, canlarını ortaya koydular. Milletin silahlarıyla milletin vurulduğu o gece onlarca şehit verdik. Milletimiz vatan, millet, istiklal ve istikbal tehlikeye düştüğünde birlik ve beraberliği sağlayarak nasıl tek bir yürek olunabileceği bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye'nin önüne set çekmek isteyenler Allah'ın izniyle bu imkana bir daha asla kavuşamayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor, vatanı için can vermiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize, uzun ömürler diliyorum, dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.