ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

     Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışması sonuçlandı.
“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

Tüm kademelerdeki öğrencilerimize yönelik görsel ve edebi olmak üzere iki kategori olarak düzenlenen "Bağımlılık" konulu yarışmada  derece alan öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK verdi.

Ödül töreni öncesi gönüllü çalışmalarından dolayı  Çorum Yeşilay Derneği Başkanı Attila ALPAY  ve Yardımcısı Mustafa KUZKAYA’ya teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “ Yeşilay deyince sağlık, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak akla geliyor. Gençlerimizin bağımlılıkla yok ederek ülkemizin güçlü olmasını istemiyorlar. Yeşilay’ı böyle önemli bir  mücadele içinde görüyoruz. Yine sosyal medya bağımlılığı ile de mücadele edilmesi gerekiyor. Öğretmenlerimize bu konuda önemli görev düşüyor. Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışması ile öğrencilerimizde bağımlılık konusunda farkındalık oluşması amaçlanmıştır. Başarılı öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi. 

Çorum Yeşilay Derneği Başkanı Attila ALPAY,  öğrencilerden Yeşilay kamplarına katılmalarını ve okullarda Yeşilay Kulüplerinde aktif rol almalarının önemine değinerek, “gelin uyuşturucu ile birlikte savaşalım” tavsiyesinde bulundu.

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.