ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlam Çınarlar Değerler Eğitimi Projesi Film Gösterimleri Devam Ediyor.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Belediyesi tarafından yürütülen “Sağlam Çınarlar Değerler Eğitimi Projesi” etkinlikleri devam ediyor.
Sağlam Çınarlar Değerler Eğitimi Projesi Film Gösterimleri Devam Ediyor.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Çorum Belediyesi tarafından yürütülen “Sağlam Çınarlar Değerler Eğitimi Projesi” etkinlikleri devam ediyor.

      Buhara Kültür Merkezinde ilkokul öğrencilerinden oluşan kalabalık bir gruba “değerler” konulu kısa film gösterimi yapıldı. Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL katılarak birer konuşma yaptılar.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK konuşmasında: “Çocuklarımızın zihinlerini bilgiyle doldurarak öğretim yaparken gönüllerini de sevgiyle donatıp onların ahlâklı birer fert olarak yetişmeleri istiyoruz. Şimdi siz sevgili öğrencilerimize güzel şeyler öğretmek için buradayız. Annemizi, babamızı, kardeşlerimizi, öğretmenlerimizi, arkadaşlarımızı seviyoruz. Bunların yanında Allah’ımızı ve Peygamberimizi daha çok sevmeliyiz. Çokça iyilik yapmalıyız, iyilik yaparken de sevmeyi unutmamalıyız. Kitap okumayı da çok sevmeliyiz. Sizlere kitap okumayı ve değerleri sevdiren öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Bu yaşlarda yapılan çalışmalar taşın üzerine yazmak gibi sağlam ve kalıcı olacaktır. Bizimle yaptıkları işbirliği ve verdikleri desteklerden dolayı Çorum Belediyemize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

      Daha sonra söz alan Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL de; “Yemeye, içmeye ihtiyacımız olduğu gibi manevi değerlere de ihtiyacımız vardır. Siz öğrencilerimizi çok seviyoruz. Belediye olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte çok daha güzel yarınlara kavuşmayı arzuluyoruz. Ben de İl Milli Eğitim Müdürümüze gayretlerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

      Konuşmaların ardından öğrenciler “değerler” konulu kısa filmi ilgiyle izlediler.

      “Sağlam Çınarlar Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında; selamlaşma, büyüklere saygı, özür dileme, empati, birlikte yaşama ve kardeşlik içerisinde farklılıklara saygı, yardımlaşma, hoşgörü, ön şartsız kabul, sabır içerisinde öz denetim/ öz disiplin, azim ve kararlılık, felaketlere karşı kendimizi ve toplumu nasıl koruyabiliriz, sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için sabır temalı etkinlikler gerçekleştirildi.

      Proje kapsamında il merkezinde yer alan 62 ilkokulda 16.800 öğrencimiz değerler eğitimine katıldı.  Mart ve Nisan aylarında ise ortaokul öğrencilerimize yönelik faaliyetlerle 35.000 öğrencimiz değerler eğitimine katılmış olacaklar.

03-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.