ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Parçalanmış Gönül Coğrafyamızda İslam Kardeşliği" Konulu Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi tarafından düzenlenen "Parçalanmış Gönül Coğrafyamızda İslam Kardeşliği" konulu kısa film yarışması finali ve ödül töreni yapıldı.
"Parçalanmış Gönül Coğrafyamızda İslam Kardeşliği" Konulu Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

     Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, Vali Yardımcısı Sayın Coşkun DOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük, İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Sayın Mustafa TUZCU, Ak Parti Milletvekili Adayı Sayın Erol KAVUNCU, bazı daire amirleri, çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

     Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Lisesi Ceyhun GAYRETLİ´nin Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda  açılış konuşmasını yapan İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Mustafa TUZCU: “Ülkemizin kalkınmasına, milli, ahlaki, manevi, dini, kültürel değerlerini koruyan geliştiren, vatanını ve milletini seven bir gençliğin yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetleri bulunulmasını önemsiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz kısa film yarışmamızla İslam Kardeşliği konusuna dikkat çekmek istedik.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: Öğrencilerimizin gelişiminde okul dışı alandaki informal dediğimiz eğitim çok önemli. Öğrencilerimizin sosyal, kültürel faaliyetlere katılmalarını istiyoruz. Bu konuda Sivil toplum kuruluşları ve belediye ile yaptığımız faaliyetler  artarak devam ediyor. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin daha iyi yetişmeleri için hep birlikte Çorum olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu faaliyetteki katkılarından dolayı İlim Yayma Cemiyetimize teşekkür ediyor,  öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

     İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin Kır’ın yarışma süreci hakkında bilgi verdiği konuşmasından sonra finale kalan filimler izlendi.

     Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah ÇOLAK´ın başkanlığındaki jürinin değerlendirilmesi sonucunda Buharaevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Mü’minler Kardeştir” isimli çalışmaları ile birinci olurken, Çorum Belediyesi Prof. Dr.Hayreddin Karaman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Farkındasızlık” isimli çalışmaları ile ikinci oldu. Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ise “Kardeşlik” isimli çalışmaları ile üçüncü oldular.

29-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.