ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” Toplantısı Yapıldı

"Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” Toplantısı Yapıldı

     İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonunda  gerçekleşen toplantıya Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ,  Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ayhan ÖZKAN, Kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl  Jandarma Komutanı  Sayın J. Alb. Abdurrahman BAŞBUĞ, İl Emniyet Müdürü Sayın Murat KOLCU, İl Sağlık Müdürü Sayın Ömer SOBACI, okul müdürleri,   okul aile birliği üyeleri katıldı.

     Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ  “Güvenli Okul” için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasında: “Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin güvenliği için hepimiz elimizi taşın altına koymak ve  sorumluluk almak zorundayız. Gözbebeğimiz olan evlatlarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek yarınlarımız daha güvenli olacaktır. Gençlerimizi tehdit eden uyuşturucu ile mücadelede devletimizin aldığı tedbirlerle önemli mesafe alınmıştır. Geçen sene okullarımızda uyuşturucu vakası olmamıştır. Uyuşturucu belasını okullarımıza sokmamak milli görevlerimizin başında gelmektedir. Bu noktada okul müdürlerimize ve okul aile birliklerimize sorumluluklar düşmektedir. Öğretmenlerimizin, okul müdürlerimizin fedakarca çalışmaları gerekmektedir. Okul müdürlerimiz öğrencilerimizin güvenle okula gelip gitmelerinden sorumludurlar. Öğrencilerimizi okulda ne kadar tutarsak o kadar tehlikeden uzak olurlar.

     Geçen sene 23 okul inşaatına başladık.  Bu tarihimizdeki en çok okullaşma oranıdır. Önümüzdeki yıl derslik sorunu olmayacak.  Bundan sonra okullarımıza basketbol, voleybol sahası yapmayı arzu ediyoruz. Okullarımızda spor kulüpleri kuracağız ve sosyal faaliyetleri artıracağız. Evlatlarımız için yarınlarımız için ele ele, omuz omuza verelim. Sizlere güveniyorum. Okul servislerimizi denetleyerek gördüğümüz eksiklikleri rapor edelim. Çocuklarımızı önce sizlere sonra da Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

     Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN başkanlığında  devam toplantının ikinci bölümünde, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Okul Güvenliği” konusunda yapılan çalışmaların anlatıldığı birer sunum gerçekleştirildi.

13-09-201813-09-201813-09-201813-09-201813-09-201813-09-201813-09-201813-09-201813-09-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.