ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisleri Tarafından Uzaktan Eğitim Çalışmaları Yapılıyor

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisleri Tarafından Uzaktan Eğitim Çalışmaları Yapılıyor

İçinde bulunduğumuz uzaktan eğitim döneminde Covid-19 salgınından psikolojik olarak aile ve çocuklarımızın etkilenme durumlarını en aza indirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  Okul Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri servisleri tarafından telekonferans yöntemiyle aile ve öğrenci eğitim çalışmaları yapılmıştır.

Yapılan çalışmalarda; Evde etkili zaman yönetimi ve ev içi etkinlikler kapsamında 10.231 velimize, 8446 öğrencimize ve 708 öğretmenimize; Neden uzaktan eğitim, yapıldığına ilişkin 8956 velimize ve 4187 öğrencimize; Uzaktan eğitimde sınıf yönetimi bağlamında 3301 öğretmenimize; Planlı çalışma ve ev içi planlı yaşama yönelik olarak 3466 veliye ve 14.632 öğrencimize; Bilinçli Teknoloji Kullanımı bağlamında 11.641 veliye ve 18.440 öğrencimize eğitim verilmiştir.

Verilen eğitimle ile açıklamada bulunan İL MEM SARI " Uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilen canlı derslere katılamayan öğrencilerimize de ulaşılarak eğitimler verildi. Şu anki yapılan çalışmalar iki haftalık olup yüz yüze eğitim başlayana kadar devam edecektir. Uzaktan eğitimde aksayan yönleri telafi etmek ve öğrencilerimize en iyi imkânları sunmak amacıyla rehber öğretmenlerimiz ile birlikte gerekli çalışmalar yapılmakta olup, eğitimlerimiz öğretmen, öğrenci ve velilerimize yönelik olarak devam edecektir. Emek harcayan tüm idareci ve öğretmenlerimize yaptıkları çalışmalar adına teşekkür ediyorum" dedi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.