ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Program ve Proje Uygulayan Okul/Kurumlarda Görev Süresini Tamamlayan Yöneticilere İlişkin Ek Duyuru

Özel Program ve Proje Uygulayan Okul/Kurumlarda Görev Süresini Tamamlayan Yöneticilere İlişkin Ek Duyuru

ÖZEL PROGRAM VE PROJE UYGULAYAN OKUL/KURUMLARDA GÖREV SÜRESİNİ TAMAMLAYAN YÖNETİCİLERE İLİŞKİN EK DUYURU

 

İlgi    :   a)21/06/2018 tarihli ve 30455 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği.

             b)Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğü´nün 10/04/2020 tarihli ve 6317709 sayılı yazısı ekindeki 2020 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yeniden Yönetici Görevlendirme Takvimi

             c)16/04/2020 tarihli ve 6408187 sayılı yazımız.

             ç)21/04/2020 tarihli ve 6512456 sayılı yazımız.

             d)Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün 24/04/2020 tarihli ve 6554868 sayılı yazısı.

 

            Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında ilgi (a) Yönetmelik hükümleri ve ilgi (b) yazı ekinde bulunan 2020 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yeniden Yönetici Görevlendirme Takvimi gereği, eğitim kurumunda 4 ve/veya 8 yıllık görev süresini tamamlayan müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcılarının belirlenerek (Özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları hariç) Müdürlüğümüz resmi internet sitesinde ilgi (ç) yazı ve eki liste ilan edilmiş ve ayrıca Müdürlüğümüze bağlı İlimiz merkez ve ilçelerindeki tüm okul ve kurumlara gönderilmiştir.

           2020 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yeniden Yönetici Görevlendirme Takvimi gereği, Özel Program ve proje uygulayan eğitim kurumunda 4 ve/veya 8 yıllık görev süresini tamamlayan müdür, müdür başyardımcısı, müdür yardımcılarının da tespiti yapılarak ilgi (ç) yazı ile 4 ve/veya 8 yıllarını doldurduklarının tebliği için kurumlarına yazılarak kendilerine tebliğ edilmiştir.

            15/04/2020 tarihinde ilan edilen listede, proje uygulayan okul/kurumlarda görev yapanlardan 4 ve/veya 8 yıllık görev süresini tamamlayanlar bu kurumların münhal kurumlar arasında ilan edilmemesi ve özel program ve proje uygulaması nedeniyle yer verilmemiştir.

           Ancak ilgi (d) yazı ile Yönetici olarak görevlendirmeleri katıldıkları sınavda gösterdikleri başarı durumuna göre yapılan (görevlendirmeleri Bakanlık yerine önceden valiliklerce görevlendirmesi yapılanlar) ancak görev yaptıkları eğitim kurumları daha sonra  özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarındaki yöneticilerden aynı unvanda 4 ve/veya 8 yıllık görev süresini tamamlayanlara, ilgi (a) Yönetmelik hükümlerine göre yeniden yönetici  görevlendirme kapsamında başvuru hakkı verilmesinin uygun görüldüğü bildirilmiştir.

            Bu kapsamda yeniden yönetici  görevlendirmeler için başvuru hakkı verilmesinin uygun görülen özel program ve proje uygulayan okul/kurumlarda yöneticilikte 4 ve/veya 8 yıllık görev süresini tamamlayanlara ilişkin hazırlanan ek duyuru listesi ektedir.

 

- İlgi (d) Bakanlığımız yazısı için tıklayınız

- Yöneticilikte 4 ve/veya 8 yıllık görev süresini tamamlayanlara (Özel program ve proje uygulayan okul/kurumlarda görev yapanlar) ait 4 Kişilik  Liste (1 Sayfa)  için tıklayınız

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.