ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğretmenlerine "Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi" Verildi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek başvuruları kapsamında uygulanması kabul edilen “Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitimi” projesi tamamlandı. Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 27-28 Aralık tarihlerinde 2 gün süren eğitime; İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Özel Eğitim Okulları ile Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görev alan 29 özel eğitim ve 6 rehberlik öğretmeni olmak üzere 35 öğretmen katıldı. 
Özel Eğitim Öğretmenlerine

Eğitimler, İstanbul KÜLTÜR Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Şebnem GÜMÜŞCÜ TUŞ, İstanbul ÜSKÜDAR Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Aynur AKINCI AYDOĞAN ve Uzman Can ÜNVERDİ tarafından verildi.

 

Eğitimin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Kadir SÖNGÜT; Çorum il merkezinde özel eğitim okullarında eğitim gören engelli öğrenci sayısının 2014 verilerine göre 458 olduğunu söyledi. Eğitimin kalitesinin daha da artması için müdürlük olarak her türlü imkanın değerlendirildiğini, eğitimin kalitesinin en üst seviyeye çıkmasının ise eğitimcilerin kalitesinin artmasıyla doğru orantılı olduğunu söyleyen SÖNGÜT; katılımcılara ve sunumları yapacak olan akademisyenlere teşekkür etti.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.