ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Oyunla Danışma Projesi” Eğitimleri Başladı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ve OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen “Oyunla Danışma Projesi” kapsamında, İlimiz genelindeki ilkokullarımızda görev yapan 20 rehber öğretmenimize eğitim veriliyor. 
 “Oyunla Danışma Projesi” Eğitimleri Başladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda proje ile ilgili verilen eğitimleri yerinde inceledi.

 

Yrd. Doç. Şebnem GÜMÜŞCÜ TUŞ Eğitimle ilgili vermiş olduğu bilgide: 03-13 yaş arası bireylerin kendini ifade etme becerisi düşük olması sebebiyle, normal psikolojik danışma sürecinin yürütülmesinde sorunlar yaşanması, çocukların dil gelişimleri ile bilişsel gelişimlerine bağlı olduğunu söyledi.

 

Çocukların dünyalarında neler olup bittiğiyle ilgili iletişimi oyun yoluyla kurduğunu belirten Yrd. Doç. Şebnem GÜMÜŞCÜ TUŞ, oyun terapisindeki oyuncakların çocuğun kelimeleri ve oyundaki aktivite dili gibi göründüğü; yetişkinler için psikoterapi ve psikolojik danışma ne ise çocuklar için de oyun terapisinin o olduğu söylendi. Oyun terapisi; çocuğun problemlerini anlamak, onun duygularını ve tutumlarını keşfetmek, çocuğu bunlarla yüzleştirerek çözüm getirmesini sağlamak için geliştirilmiş bir teknik olduğunu söyledi.

 

Milli Eğitimim Müdürümüz Sayın BÜYÜK; Rehberliğin öneminin her geçen gün biraz daha arttığını, bu tip projeleri Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman desteklediklerini, eğitim kalitesinin artmasında katkısının büyük olacağını ifade etti. Projenin hazırlanmasında emeği bulunanlara, eğitimleri veren Yrd. Doç. Şebnem GÜMÜŞCÜ TUŞ, Yrd.Doç. Aynur AKINCI AYDOĞAN ile Yrd. Doç. Neslihan KULOĞLU TÜRKER’e ve eğitime katılan Rehber öğretmenlere teşekkür ederek başarılar diledi.

 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.