ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmancık İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü Makamında Ziyaret Ettiler

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü “Hitit Ülkesinin Kaşifleri Projesi” kapsamında  İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ilimizi tanıyorlar. 
Osmancık İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü Makamında Ziyaret Ettiler

      Proje ile öğrencilere ilimizdeki ortaöğretim kurumlarını tanıtmanın yanında,  tarih bilinci kazandırmak amacıyla müze ziyareti  ve müzede eğitim de verilmektedir. Aynı zamanda Çorum merkez ve ilçelerinde bulunan İmam Hatip Ortaokulları öğrencileri arasında bilgi alış verişi, sosyal-kültürel düzeydeki gelişmeler ile tarih bilincinin geliştirilmesi ve kaynaşmanın sağlanması amaçlanmaktadır.

      Bu hafta ilimizi gezmeye gelen Osmancık İmam Hatip Ortaokulu  öğrencilerinden 20 kişilik grup, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’ü makamında ziyaret ettiler.

      Öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Atalarımızın mirasına sahip çıkan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çok gezenin çok şey öğrendiği bir gerçektir. Tarih geçmişin geleceğe emanetidir. Öğrencilerimizin tarih bilgisinin birinci kaynağı müzeleri gezip görmeleri önemlidir.  Sizler ilimizi daha iyi tanırken aynı zamanda tarihe şahitlik ediyorsunuz. Sizler örnek öğrenciler olmalısınız. Bu faaliyetin sizlerin motivasyonunu artırmasını ve derslerinizde daha başarılı olmanızı bekliyorum.” dedi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK sohbet sonrasında öğrencilere kitap hediye etti.

      Daha önce ilimize gelen Ortaköy İmam Hatip Ortaokulu  öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK  ile görüşme fırsatı bulmuşlardı.  Cuma günü ise Alaca  İmam Hatip Ortaokulu  öğrencileri ilimizi gezecekler.

 31-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

 Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.