ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖNDER İmam-Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Bölge İstişare Toplantısı Yapıldı

ÖNDER İmam-Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Bölge İstişare Toplantısı Yapıldı

     Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin KARAMAN Külliyesi’nde Çorimder’in ev sahipliğinde  yapılan toplantıya Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ, Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer KÜLCÜ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa ŞİŞMAN, çeşitli  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve İmam Hatip Okulları Müdürleri katıldı.

     Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ  konuşmasında: “İmam Hatip Okullarımızın sayısı memnuniyet verici. Buralarda daha nitelikli eğitim verilmesi için de hepimize görev düşüyor.  Bu güzel binayı Çorum’a kazandıran Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”  dedi.

     Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer KÜLCÜ: “Yaptığımız iş öncelikle milletin kaderiyle örtüşen bir hikaye.  Bu kutlu davaya hizmet ediyoruz.” diyerek, sivil toplum kuruluşlarıyla  güzel bir çalışma yürüttüklerini belirti.

    ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa ŞİŞMAN da: “Halkımızın beklentileri doğrultusunda İmam Hatip Okullarına daha iyi hizmet götürebilmek için çalışıyoruz.” dedi. ŞİŞMAN ayrıca, Çorum’da gördüğü çalışmalardan dolayı memnuniyetini ifade etti.

      Toplantı sonrasında ÖNDER temsilcileriyle görüşen  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, Çorum’daki İmam Hatip Okullarının durumu, öğrenci sayıları ve niteliği yönünden bilgiler vererek: “ İlimizde  İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi sayımız toplam 50’ye ulaştı.  Çorum’da Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın destekleriyle İmam Hatip Okullarımızın niteliği, donanımı noktasında da iyileştirmeler yapıyoruz.”  dedi.

25-12-201625-12-201625-12-201625-12-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.