ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Yazma Seferberliği İl Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Okuma Yazma Seferberliği İl Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

     Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde yürütülmekte olan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ başkanlığında Okuryazarlık İl Seferberlik Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı.

     Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ başkanlığında gerçekleştirilen Okuryazarlık İl Seferberlik Yürütme Kurulu toplantısı Belediye Başkanlığı, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarından üç temsilci, görsel ve yazılı basın temsilcisi, kanaat önderi ve üç mahalle muhtarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

     Toplantıda, 05.02.2018 tarih ve 2018/4 sayılı genelge doğrultusunda yapılan çalışmalar görüşülmüştür.

    Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şubesi tarafından şu ana kadar 05.02.2018 tarih ve 2018/4 sayılı genelge takvimine göre 12 kurs açıldığını ve bu kurslara 11 erkek 122 kadın toplam 133 kişinin katıldığını belirtilmiştir.

    Halk Eğitim Merkezi, mahalle ve köy muhtarları ile sivil toplum kuruluşları işbirliğinde alan taramaları yapılarak ortaya çıkan ihtiyaçlara göre kurslar açılmaya devam edilmektedir.

23-02-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.