ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda Kuru Üzüm Dağıtımı Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan “Okullarda Kuru Üzüm Dağıtımı Programı” kapsamında ilimizde, resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine Kuru Üzüm dağıtımı başladı. 
Okullarımızda Kuru Üzüm Dağıtımı Başladı.

Kuru Üzüm dağıtımı törenine Vali Yardımcımız Sayın Adem ŞAÇAN,  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Erkan Elfaz ERMİŞ ve Şube müdürlerinin katılımı ile Merkez Hürriyet İlkokulunda yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Yardımcımız Sayın Adem SAÇAN; süt, fındık, üzüm gibi gıda maddelerinin tıp tarafından da insan sağlığına çok önemli faydalarının belirtildiği ürünler olduğunu söyleyerek, "Bu uygulama beslenme durumunda sıkıntı çeken veya çekmeyen ailelere destek olan bir uygulamadır. Ceviz, badem, üzüm, bal gibi ürünler zekanın gelişmesi için olmazsa olmaz ürünlerdir" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ise; süt dağıtım programının ardından Bakanlık kararı ile sağlıklı beslenmenin önemi noktasında tüm Türkiye genelinde üzüm dağıtımına başlandığını belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın BÜYÜK, Öğrencilerimize Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla; ilimizde kuru üzüm dağıtımının başladığını vurgulayarak, ilimizde 306 okulda 37.817 öğrenciye haftada 2 gün olmak üzere Salı ve Perşembe günleri olmak üzere toplam 151.250 adet 25 gramlık paketler halinde kuru üzüm dağıtılacağını söyledi.

Daha sonra törene katılanlar tarafından öğrencilere Kuru Üzüm dağıtımı yapıldı.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.