ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurumlarımızdaki Yemekhane, Kantin Gibi İşletmelerin Kontrol ve Denetimleri Devam Ediyor

Okul ve Kurumlarımızdaki Yemekhane, Kantin Gibi İşletmelerin Kontrol ve Denetimleri Devam Ediyor

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü , İl Sağlık Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerinden oluşan İl Denetim  Görevlileri tarafından okul/kurumlarımızdaki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi işletmelerinin kontrol ve denetimleri yapıldı.

     İlgili mevzuat  kapsamında gıda güvenliği ve hijyen şartları açısından Mimarsinan İlkokulu/Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Hürriyet İlkokulu, Sakarya İlkokulu, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu  kantinleri denetlendi.

      Denetimlerde mevzuat hükümleri konusunda bilgilendirme yapılarak görülen eksiklikler için ilgili hükümler uygulandı.

   Okul çağındaki çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmelerinin sağlanabilmesi amacıyla, özellikle okul/kurumlarımızdaki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi işletmelerinin asgari teknik ve hijyenik ortam ile gıda güvenliğine ait şartların oluşturulması için sürekli olarak denetimleri sağlanacaktır.

16-03-201816-03-201816-03-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.