ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Yöneticilerimize Resmi Yazışma ve Protokol Kuralları Eğitimi Gerçekleştirildi

Okul ve Kurum Yöneticilerimize Resmi Yazışma ve Protokol Kuralları Eğitimi Gerçekleştirildi

Şehit Emin Güner MTAL Toplantı salonunda ilimizde görev yapan yöneticilere yönelik "Resmi Yazışma ve Protokol Kuralları Eğitimi" İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI' nın katılımları ile gerçekleştirildi.

Resmi yazışma ve Protokol Kuralları Eğitimi 3 grup halinde gerçekleşecek olup, resmi yazışmalarda uygulanacak olan kural ve esaslar, protokol kurallarının uygulandığı kamusal yerler sistemi, Protokol ve Kişiler Arası İletişim, Çözüm Yolları ile Resmi Yazışma Kuralları" konularında bilgiler verildi. Eğitim konuları ve uygulamada karşılaşılan çeşitli örnekler ve sorunlar ile ilgili karşılıklı bilgi paylaşımında bulunuldu.

Eğitimde konuşan İL MEM SARI, verilen eğitimin önemine dikkat çekerek müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımız bünyesinde görev yapan yöneticilerimiz protokol ve resmi yazışma kurallarını en güncel haliyle öğrenip uygulamaya geçirmesiyle okul ve kurumlarımızdaki işlerin zamanında, sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için eğitimde anlatılan konuların önemli ve gerekli olduğunu, bu konuların her kademedeki personel tarafından bilinmesinin ve uygulamada da bu hususlara dikkat edilmesinin kamudaki işleri kolaylaştıracağını, yaşanması muhtemel aksaklıkları ve sorunları azaltacağını" belirterek, bu eğitim programının düzenlenmesinde katkısı bulunanlara ve katılanlara teşekkürlerini iletti.

05-08-202005-08-202005-08-202005-08-2020

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.