ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Dağıtımı Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan "Okul Sütü Programı", 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında uygulanmaya başladı. 
Okul Sütü Dağıtımı Başladı.

Okul sütü programı nedeniyle İlimiz Merkez Albayrak ilkokulunda süt dağıtım töreni düzenlendi. Valimiz Sayın Ahmet KARA, Vali Yardımcısı Sayın Adem SAÇAN, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK ve daire amirlerinin katılımları ile gerçekleştirilen programda, miniklere Okul Sütü dağıtıldı.

Valimiz Sayın Ahmet KARA,  Programda öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında; ülkenin savaş ve yokluk yıllarından örnek vererek, “Bizim çocukluğumuzda ülkemiz fakirlikle mücadele ediyordu. Bizlere dağıtılmak üzere ABD’den süt tozu gelirdi ve biz onları içerdik. Bugün çok şükür ülkemiz kendi insanına ve çocuklarına bakabilecek düzeyde. Sağlıklı büyümek için gerekli olan sütü çocuklarımızla buluşturarak, hem bu alışkanlığı artırmak hem de çocuklarımızın sağlıklı olarak yarınlara ulaşmalarına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Ülkemizde toplumun tüm kesimlerinden destek gören “Okul Sütü Programı” ile çocuklarımızın sağlığına verilen katkı, ülkemizin sağlıklı geleceğine de yapılan en büyük yatırımdır.

2011-2012 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde başlatılan Bu Proje kapsamında, ilimizde yaklaşık 4,5 milyon civarında süt dağıtımı yapılmıştır.

Merkez Albayrak İlkokulunda Okul Sütü Dağıtım Programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK de, İlimizde bu yıl ise 36.540 öğrencimize toplam 1.645.248 adet süt dağıtımı gerçekleştirileceğini belirterek, dağıtımın 12 Haziran 2015 Cuma gününe kadar haftada üç gün (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) devam edeceğini belirtti.

Özel okullarında süt dağıtımına dahil olduğunu söyleyen BÜYÜK; proje kapsamında “Resmi/Özel anaokulu uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul 1,2,3 ve 4.sınıf öğrencilerine süt dağıtımının gerçekleştirileceğini ifade etti.

Okul Sütü Projesinin öğrencilerimize süt içme alışkanlığı kazandıracağını ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunacağını ifade ederek, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı ikinci döneminin ilk günü olması münasebetiyle öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarına ve tüm ailelere başarılı, huzurlu ve sağlıklı bir öğretim dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu. 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.