ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Aracı Sürücülerine Eğitim Semineri Verildi

Çorum İl Merkezinde Taşımalı Eğitim kapsamında taşıma hizmeti vermekte olan okul servis aracı sürücülerine seminer verildi.
Okul Servis Aracı Sürücülerine Eğitim Semineri Verildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK, okul servis araçlarının çocuklarımızın can güvenliği açısından önemine dikkat çekerek, araçlarda görevli personelin yaptıkları işin sorumluluğunun bilincinde olmaları açısından bu eğitimin çok önemli olduğunu belirtti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordine ettiği seminere; İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının da katkıları ile 21 Ekim 2015 Çarşamba günü 19 Mayıs İlkokulu konferans salonunda, okul idarecileri, rehber öğretmenler ve servis şoförleri katıldı. İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Arslan ARSLAN; öğrenci taşıma hizmeti vermekte olan okul servis aracı sürücülerine Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Karayolları Trafik Yönetmeliği çerçevesinde altı saatlik eğitim semineri verildiğini söyledi.

 

Ayrıca Maarif Müfettişi Hüseyin SOYDAŞ, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Komiseri Dursun DEMİR, İl Jandarma Trafik Kısım Komutanlığı Trafik Kısım Amirliğinden Ast.Bçvş. Soner YILMAZ, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Musa AKIŞIK, Rehber Öğretmen Erol TAŞ tarafından servis aracı sürücülerine öğrenci taşıma uygulaması, idareci, öğrenci, kursiyer ve velilere karşı örnek oluşturacak davranış modelleri ile dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.