ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Aracı Sürücülerine Eğitim Semineri Verildi

      Çorum İl Merkezinde taşımalı eğitim kapsamında taşıma hizmeti vermekte olan okul servis aracı sürücülerine 19 Mayıs İlkokulu Konferans Salonunda seminer verildi.
Okul Servis Aracı Sürücülerine Eğitim Semineri Verildi

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK yaptığı açıklamada:  “Çocuklarımızın can güvenliği bizim için öncelikli bir konu.  Okul servis araçlarında görevli personelin yaptıkları işin sorumluluğunun bilincinde olmaları açısından bu eğitimi çok önemsiyoruz.” dedi.

      02 Kasım 2016 Çarşamba günü yapılan seminerde ilk konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı İbrahim KABAN, velilerden gelen şikayetleri değerlendirerek gerekli açıklamalarda bulundu.

      İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Komiseri Dursun DEMİR;  Sürücülerin dikkat etmesi gereken kuralları hatırlatarak cezalı duruma düşmemeleri için dikkat etmeleri gereken hususları anlattı.

      Taksi, Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mehmet GAYRETLİ, sürücülerin eksik belge bulundurmamaları ve dayanışma içerisinde, en iyi bir şekilde hizmet vermek için gayret göstermelerini istedi.

      Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Rehber Öğretmeni Levent SARI, özel eğitim öğrencilerinin taşınmasına yönelik dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.

       Son olarak konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Arslan ARSLAN, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği hakkında bilgi verdi. Sürücülerin  zamana uyma konusuna dikkat çekerek, uymaları gereken kurallar üzerinde durdu. 

02-11-201602-11-201602-11-201602-11-2016

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.