ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araç Sürücüleri Halk Eğitim Merkezi Tarafından Açılan Kursta Eğitimden Geçiyor

Okul Servis Araç Sürücüleri Halk Eğitim Merkezi Tarafından Açılan Kursta Eğitimden Geçiyor

     Öğrencilerimizin eğitim gördükleri okullarına ya da eğitim merkezlerine taşınmasıyla görevli olan servis araçlarını kullanan kişilerin, bu görevi yerine getirmeleri esnasında birtakım kurallara riayet etmeleri gerekmektedir.

    Servis sürücülerinin taşıma işlemi sırasında öğrencilerin oturarak rahat ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlayacak tedbirleri alarak, taahhüt ettiği yere kadar götürmek, getirmek; servis hizmeti sırasında taşıta başka herhangi bir yolcu almamak ve taşıt içi düzeni sağlamak, anaokulu ve ilköğretim statüsündeki okul öğrencilerinin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olmak üzere rehber personel bulundurmak gibi pek çok yükümlülükleri bulunmaktadır.

     Halk Eğitim Merkezimiz tarafından Ulaştırma Hizmetleri Alanında açılan Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi Kurs Programı ile kursiyerlere modül  içeriğinde yer alan; Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği, Sürüş Psikolojisi, Trafik Sistemi ve Trafik Güvenliği, Güvenli Araç Kullanımı, Okul Taşıtları başlıklarından oluşan toplam 30 saat ders veriliyor.

     Bu programla, servis sürücülerine öğrencilere ulaşım hizmeti verirken uymaları gerekli trafik, güvenlik ve davranış kurallarına ilişkin bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanıyor.

     Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi Kursuna katılan bireylere  sorumluluk, doğruluk ve dürüstlük, kurallara uyma, yardımlaşma, empati, ahlak, sabır, adalet, çalışkanlık, nezaket, saygı, etik gibi değerlerin benimsetilmesi ve bu yolla bireylerin geliştirilmesi hedefleniyor.

19-07-2018

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.